1911 - Slesvig - 6400
5 pfg. Germania på brevkort dateret Daressalam i Tysk Østafrika stemplet Kais. Deutsche Marineschiffspost No. 11 d. 18.6.1911 til Sønderborg. Sendt fra marinesoldat ombord på krydseren SMS "Seeadler" ved Tysk Østafrika.
Lot: 264641
DKK 200.00 |
Sold out
Europe
Germany
German Colonies
German Eastafrica
Covers > Slesvig > 1. World War