1963 - Denmark - SK 157.1 - 7500
25 øre Fr. IX på brevkort (Holstebro Hovedbanegård) dateret d. 11.8.1963 og sidestemplet med posthornstempel SØNDERPORT til Nykøbing F.
Lot: 266190
DKK 75.00 |
Engraved Issues
Covers > Denmark cancellations > Posthorncancels
Postcards > Railway Stations
Postcards > Denmark Towns and Views