1860 - Denmark - 6, 7 - 4220
4 sk. 1858 udg. og 16 sk. 1857 udg. på 20 sk. frankeret brev fra dansk rayon 2 til tysk rayon 2 annulleret med nr.stempel “179” og sidestemplet Korsör Jernb.-Postexped. d. 20.8.1860 til Fischbek, Hannover. “Aus Daenemark” stempel fra Hannoversche Postamt i Hamburg. Over-frankeret med 2 sk. Signeret Carl H. Lange
Lot: 25
Ended | 29/10/2017 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 1,500.00 |
Covers > Denmark cancellations > Antiqua cancels