1943 - Denmark - 5500
Brevkort påtrykt “Fra interneret Militærperson” dateret Hindsgavl og stemplet Middelfart d. 15.9.1943 til Assens. Fra Kaptajn K. Kjeldsen interneret på Hindsgavl, violet tysk briefstempel Feldpostnummer 09665A (= Stab, Reserve-Grenadier-Bataillon 184) anvendt som censur.
Lot: 319
Ended | 29/10/2017 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 1,250.00 |
2. World War
Covers > Denmark postal history > Interned Letters