1952 - Denmark - 321 - 1000
25 øre Fr. IX på fortrykt kuvert med indhold stemplet København d. 15.4.1952 til København. Dateret Pusan-Yokohama. På bagsiden stort rødt rammestempel: The Hospitalship “Jutlandia” Danish Red Cross.
Lot: 358
Ended | 19/09/2017 21:53:33 |
Winning bid: | DKK 3,410.00 |
Bid history: | 6 bids |
Engraved Issues
Covers > Denmark postal history > U.N. Post