1909 - Faroe Islands - SK 0348 - 3813
5 øre Fr. VIII på brevkort (Havneparti fra Klaksvig) dateret d. 27.1.1909 og annulleret med stjernestempel FUGLEFJORD til København, Danmark. Påskrevet: pr. S/S “Vesta”. Ank.stemplet Kjøbenhavn d. 16.2.1909.
Lot: 631
Ended | 19/09/2017 22:34:30 |
Winning bid: | DKK 715.00 |
Bid history: | 2 bids |
Denmark cancellations
Starcancels
Covers > Faroes > Starcancels