1930 - Greenland - 124 - 3931
10 øre Bølgelinie på brev med indhold fra Ivigtut dateret d. 22.11.1930 stemplet København d. 10.12.1930 til København. Modtaget med “Disko”. Grønlænderinders Uddannelse mærket (3) og stempel Ivigtut Kryolithbrud Gl. Torv 22 København K. Indeholder 14 siders brev.
Lot: 651
Ended | 10/10/2017 09:08:14 |
Starting bid: | DKK 3,500.00 |
Typograph Issues
Covers > Greenland > Postal History