1915 - Iceland
Østrigsk 10 h. Franz Joseph ustemplet på brevkort dateret i Wien d. 15.11.1915 til Reykjavik, Island. Rødt censur stempel: “Überprüft Wien” og fejlsendt til Alaska, USA med violet stempel: Deficiency in Address Supplied by N.Y.P.O. Usædvanlig.
Lot: 700
Ended | 29/10/2017 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 750.00 |