1914 - Norway
Ufrankeret brevkort (Tordensskjolds Plads, Kristiania) dateret d. 24.11.1914 og stemplet London d. 17.12.1914 til Alphington, England. Sort stempel: “Received from H.M. Ships / No charge to be raised”. Mystisk britisk flådepost muligvis sendt fra Norge.
Lot: 716
Ended | 29/10/2017 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 300.00 |
Europe
Great Britain
Covers > Norway > 1. World War