1918 - Denmark - SF 1 - 1000
5 øre Soldaterfrimærke på brevkort dateret Saltholm d. 16.8.1918 og stemplet Kjøbenhavn d. 17.8.1918 til København. Sjælden anvendelse ved den lille militær forlægning på øen Saltholm i Øresund.
Lot: 371010
DKK 500.00 |
Sold out
Soldier Stamps
Covers > Denmark postal history > 1. World War