50 cts. Isabel på brev fra Las Palmas d. 12.12.1938 Klagenfurt, tysk indlemmet Østrig - eftersendt til Lienz. Åbnet af lokal spansk censur på Las Palmas og åbnet af tysk toldkontrol i Klagenfurt d. 7.1.1939.

1938 - SpainCover

Lot: 295920

Ufrankeret feltpostbrev (Fisker fra Sylt) dateret List d. 17.3.1918 fra Landst. Inf. Batl. Lübeck 1. Comp. til Lübeck. Censureret i Tønder med blåt stempel: Ü.-K. Tondern.

1918 - SlesvigCover

Lot: 295939

5 øre Bølgelinie i parstykke på brevkort annulleret med stjernestempel ONSLØSE og sidestemplet Tølløse d. 30.3.1908 til Sakskøbing.

1928 - Denmark4340 - Cover - SK 0982

Lot: 295906