1907 - Faroe Islands3800 - Cover - 54
5 øre Fr. VIII på brevkort (Fuglefangst på Færøerne) dateret S/S "Tjaldur", Thorshavn d. 19.9.1907 og annulleret med skibsstempel "Fra Færöerne", samt sidestemplet Kjøbenhavn d. 1.10.1907 til København.
Lot: 308767