Denmark2930 - Postcard - Unused
Klampenborg, "Hilsen fra" med badehotel. A. Vincent no. 4037.
Lot: 336016
Lot: 336016
D.V.I., St. Croix, Bethlehem Sugar Factory. Lightbourn St. Croix no. 24.
Lot: 336217
Købh., "Postanvisning"-hilsen med prospekt af Raadhuset. A. Vincent no. 4053.
Lot: 336065
Klampenborg jernbanestation med holdende damptog. P. Alstrup no. 374.
Lot: 336063
Esbjerg, "Hilsen fra" med udsigt over byen og rytterstatue. A. B. Nielsen u/no.
Lot: 336098
Roger Sommer, fransk flyvepioner med hans H. Farman flyvemaskine. No. 1139.
Lot: 336158
Helsinge, Svegårds Boghandel. Stenders no. 14195.
Lot: 336196
Odense. Kongensgade. Stenders no. 857.
Lot: 334222
Hellerup postkontor med postbude. Stenders no. 4629.
Lot: 336271
Mandø Posten. Foto Lauridsen no. 15139.
Lot: 335673
C. S. Champman: Wolf Cubs - Signalling. The Boy Scout Association. U/no.
Lot: 335001
Købh., Vesterbrogade med sporvogn linie 1 vogn 115. No. 6081.
Lot: 336164
"Ewig junge Infanterie", propagandakort med grenadier fra Wehrmacht med let maskingevær. E. Gutjahr no. 178.
Lot: 336222
Dovrebanen, Ulsberg station. Mittet & Co. no. 912.
Lot: 335667
Nordslesvigs-Folkeafstemning 1. Zone 1920. No. N41.
Lot: 333722
Kongsgaard Ladeplads på Helgenæs. Fotokort u/no. Frankeret med 5 øre Fr. VIII annulleret med stjernestempel STØDOV og sidestemplet Knebel d. 23.12.1911 til Viby.
Lot: 336101
Købh., Børsen. Kartonkort med udateret julehilsen. U/no.
Lot: 336093
Bovrup, partier med posthus, mølle, bageri og mejeri. A. Juul u/no. Frankeret med 5 pfg. Germania annulleret med bureaustempel Apenrade - Gravenstein Bahnpost Zug 11 d. 8.3.1910 til Nordborg.
Lot: 336108
Dybbøl, Nordisk Gymnastikstævne på Kongeskansen 1928. Fotokort no. 39.
Lot: 336203
H. C. Bærenholtz: "Chaufføsen". Fra Politikens udstilling "Gadens-Figurer". U/no.
Lot: 336146
Aarhus, Sjællandsgade med soldater. Stenders no. 5647.
Lot: 336074