1905 - Finland

Russisk 4 kop. Våben på brevkort dateret Kojo Gård og annulleret med 2-sproget stempel i Matku d. 19.8.1905 til Shanghai, Kina. Stemplet ved det russiske postkontor i Shanghai og Shanghai Local Post d. 26.9. og 2.10.1905. God destination.

Lot: 829
Ended 14/10/2018 23:59:59
Starting bid: DKK 750.00
Bid history: 0 bids