1907 - Iceland - 39
10 aur Chr. IX på brevkort (Hval på land) dateret ombord på S/S “Ceres” og annulleret med håndskrevet nr. “44” (= Borgarfjördur) sidestemplet Reykjavik d. 16.12.1907 til Fabrica Colon, Argentina - eftersendt til Bahia Blanca. Daka 750,- for håndskrevet “44” på løst mærke. Unik.
Lot: 839
Ended | 25/09/2018 22:37:46 |
Winning bid: | DKK 8,800.00 |
Bid history: | 3 bids |