1958 - Denmark - 337 - 1000
30 øre Fr. IX på brev stemplet København d. 23.2.1958 og sidestemplet "Dansk FN Kommando" til Esbjerg. Sendt fra fansk FN-soldat ved UNEF i Gaza. Indhold dateret i Beit Hanum d. 18.2.1958.
Lot: 290651
DKK 100.00 |
Engraved Issues
Covers > Denmark postal history > U.N. Post