1941 - Denmark - 1000
Feltpostkort dateret “Rusland” og stemplet Feldpost d. 12.10.1941 fra dansk, soldat H. Brettschneider, ved feldpost nr. 19637B (= 1. Kompanie Feldersatz-Bataillon der SS-Division Wiking) til København, Danmark. Tydeligt briefstempel. Meddelelse skrevet på dansk.
Lot: 479
Ended | 09/11/2019 20:08:40 |
Starting bid: | DKK 1,000.00 |
2. World War
Covers > Denmark postal history > Fieldpost