1858 - Slesvig - 4

4 sk. 1854 udg. 5.tryk på brev dateret Carlshütte annulleret m. nr.stempel “54” og sidestemplet med 1½-rings-stempel Rendsburg med håndskrevet dato d. 28.4.1858 til Elmshorn. Håndskrevet dato i frimærketiden kendes kun i perioden 7.4.-13.5.1858.

Lot: 857
Ended 01/12/2019 23:59:00
Starting bid: DKK 600.00
Bid history: 0 bids