1858 - Slesvig - 4
4 sk. 1854 udg. 5.tryk på brev dateret Carlshütte annulleret m. nr.stempel “54” og sidestemplet med 1½-rings-stempel Rendsburg med håndskrevet dato d. 28.4.1858 til Elmshorn. Håndskrevet dato i frimærketiden kendes kun i perioden 7.4.-13.5.1858.
Lot: 857
Ended | 01/12/2019 23:59:00 |
Starting bid: | DKK 600.00 |
Covers > Slesvig > Schleswig-Holstein