1918 - Slesvig

Udateret feltpostbrev med briefstempel: “B. S. 15. Arbeitskompagnie der Festungsgefängnisse” og officers censur til Rendsburg. Stemplet kendes for soldater i straffekompagnier indsat i Nordslesvig med anlæg af Sicherungsstellung Nord i 1918.

Lot: 938
Ended 29/10/2019 22:33:42
Winning bid: DKK 300.00
Bid history: 1 bids