1907 - Faroe Islands - 54 - 3800
5 øre Fr. VIII på brevkort (Gade i Thorshavn) dateret S/S "Tjaldur", Thorshavn d. 30.7.1907 og annulleret med skibsstempel "Fra Færöerne", samt sidestemplet Kjøbenhavn d. 6.8.1907 til København.
Lot: 309066
DKK 300.00 |
Sold out
Typograph Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Postcards > Faroe Islands
Covers > Faroes > Cancelations/shipmail