1912 - USA
2 cents Washington på brevkort (New York Brandvæsen) dateret New York og annulleret med skibsstempel United States * Sea Post * / "1" d. 7.12.1912 til Bremen, Tyskland. Stemplet benyttet ombord på American Lines dampskibst S/S "New York"
Lot: 324227
DKK 150.00 |
Sold out