1940 - Denmark - 2600
1,25 mk. Løve på illustreret feltpostkort dateret Finland d. 17.3.1940 og stemplet Oulu d. 20.3.1940 til Grostrup, Danmark. Sendt fra dansk korporal Wöldike med feltpostadresse: KpK 10/4935 (= Dansk Finlands Korps). Finsk censur.
Lot: 329233
Ended | 03/03/2021 21:02:30 |
Winning bid: | DKK 500.00 |
2. World War
Covers > Finland > Finland
Covers > Finland > 2. World War