1955 - British Commonwealth
2½d Elizabeth "Tangier" Provisorium på brevkort (M/S "Batory") dateret ombord på det polske motorskib "Batory" og stemplet British Post Office Tangier d. 28.6.1955 til Skärvö, Ränte, Sverige.
Lot: 333519
Ended | 14/04/2021 21:12:50 |
Winning bid: | DKK 150.00 |
British Colonies
British P.O. Abroad
Postcards > Ships