1907 - Russia
3 kop. Våben på brevkort (Sejlskib på Baikalsøen) dateret i Omsk og annulleret med ovalt jernbanestationsstempel Omsk Vokz. d. 18.11.1907 til dansker i Bernaul, Tomsk gub. i Sibirien. Ank.stemplet d. 22.11.1907.
Lot: 338114
DKK 125.00 |