1940 - Sweden
Fortrykt feltpostkort dateret d. 12.2.1940 fra soldat ved SFK (=Svenska Frivilligkåren i Finland) Avd. 424 (= Ingkompani) Haparanda F. med finsk censurstempel og frankeret med 10 öre Gustaf stemplet Haparanda *F.* d. 16.2.1940 til Stockholm, Sverige.
Lot: 354802
Ended | 18/05/2022 21:55:46 |
Winning bid: | DKK 391.00 |
Bid history: | 3 bids |
Finland
2. World War
Covers > Sweden > Sweden
Covers > Sweden > 2. World War