1912 - Danish West Indies
Tysk 5 pfg. Germania på brevkort (St. Thomas, D.W.I.) dateret S. Thomas og stemplet Kais. Deutsche Marine-Schiffspost No 6 d. 1.12.1912 til Berlin, Tyskland. Fra tyske krydser SMS “Victoria Louise” under kadettogt.
Lot: 356033
DKK 300.00 |
Sold out
Europe
Germany
German Reich
Postcards > Danish West Indies
Covers > Danish West Indies > Postal History