1909 - Denmark - SK 1506 - 5764
5 øre Fr. VIII på brevkort dateret Æblebæk annulleret med stjernestempel VESTER-AABY og sidestemplet Vester-Skjerninge d. 12.11.1909 til Pejrup St. Del af adresse oversværtet.
Lot: 375614
DKK 75.00 |
Typograph Issues
Covers > Denmark cancellations > Starcancels
Postcards > Denmark Towns and Views