1945 - Faroe Islands - SK 0753 - 3800
20 øre Chr. X på brev annulleret med udslebet stjernestempel KVALVIG og sidestemplet Thorshavn d. 9.4.1945 til Thorshavn. Beskåret i venstre side.
Lot: 203486
DKK 200.00 |
Denmark cancellations
Starcancels
Covers > Faroes > Starcancels