1931 - Denmark - 185 - 8000
10 øre Bølgelinie i parstykke på brevkort (Aarhus havn med færge og damptog) sendt som søndagsbrevkort dateret ombord på færgen og annulleret Aarhus d. 3.1.1931 og sidestemplet "Fra Færgen" til København.
Lot: 392683
Ended | 01/04/2024 22:19:26 |
Winning bid: | DKK 247.00 |
Bid history: | 3 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Denmark postal history > Sunday Letter
Postcards > Ships
Postcards > Denmark Towns and Views