1945 - Luxembourg
Luxemburg Røde Kors formular dateret d. 18.5.1945 med censur d. 1.6.1945 via Int. Røde Kors i Genéve til Hamburg, Tyskland. Medfølger brev stemplet Vlotho Gebühr bezahlt d. 8.56.1946 med stort Røde Kors stempel: British Red Cross and St. John War Organisation. 2 arkiv huller.
Lot: 207833
DKK 200.00 |
Red Cross
Covers > Europe > Luxembourg