1909 - USA - 1000
Amerikansk 2 cents på brevkort dateret Guam og stemplet USS Buffalo d. 28.6.1909 til København. Fra dansk-amerikaner ombord på flåde transportskib i Stillehavet. Tekst skrevet på dansk.
Lot: 370345
DKK 300.00 |
Militaria
Covers > America > North America > USA