1915 - Denmark - SK 1493 - 8800
5 øre Chr. X på brevkort (Soldater fra 9. og 29. Bataillon) dateret Vejrum og annulleret med stjernestempel VEJRUMBRO og sidestemplet Viborg d. 31.3.1915 til Hvam.
Lot: 393861
Ended | 01/04/2024 21:35:06 |
Winning bid: | DKK 366.00 |
Bid history: | 9 bids |
Typograph Issues
Covers > Denmark postal history > 1. World War
Covers > Denmark cancellations > Starcancels