1919 - Denmark - 8000
Ufrankeret fortrykt feltpostbrevkort fra American Expeditionery Force, France stemplet d. 7.6.1919 til Aarhus, Danmark. Fra dansk soldat, Aage Dybdahl, i 12. Vet. Corps dateret Le Mans. Meddelelse skrevet på dansk.
Lot: 239424
DKK 125.00 |
1. World War
Covers > America > North America > USA