1906 - Denmark - 52 - 1000

5 øre Chr. IX i parstykke på brevkort dateret Windau i Letland d. 17.12.1905 og påskrevet pr. S/S "Freya" via Copenhagen stemplet Kjøbenhavn d. 8.1.1906 til Hamburg, Tyskland. Muligvis sendt udenom det russiske postvæsen på grund af urolighederne som følge af den russiske 1905 revolution.

Lot: 248279
DKK 300.00