1853 - Denmark - 1 I - 8660
4 R.B.S. Thiele I på brev med langt indhold dateret Røde Mølle d. 18.8.1853 annulleret med nr.stempel "63" og sidestemplet antiqua Skanderborg. d. 25.8.1853 til Faaborg. Noget slidt omslag.
Lot: 269124
DKK 125.00 |
Sold out
4 RBS
Thiele I
Covers > Denmark cancellations > Antiqua cancels