1940 - Sweden
Fortrykt illustreret feltpostkort dateret Finland d. 25.2.1940 med aftaget frimærke stemplet Haparanda F. til Värmlands Björneborg. Fra soldat ved SFK avd. 112, Haparanda F. Finsk censur.
Lot: 278334
DKK 60.00 |
Sold out
Finland
2. World War
Covers > Sweden > 2. World War