1857 - Slesvig - DAKA 56.04 - 6300
4 sk. 1854 udg. på brev dateret Broager annulleret med nr.stempel "101" og sidestemplet antiqua Gravenstein d. 4.3.1857 via Flensburg til Kjøbenhavn. Brevsamlingssted først oprettet i Broager pr. 1.7.1857.
Lot: 298278
Sluttet | 17-07-2019 21:24:43 |
Vindende bud: | DKK 432,00 |
Bud historik: | 9 bud |
Breve > Slesvig > Nordslesvig Stempler