1857 - Slesvig - DAKA 56.04 - 6300
4 sk. 1854 udg. på brev dateret Broager annulleret med nr.stempel "101" og sidestemplet antiqua Gravenstein d. 4.3.1857 via Flensburg til Kjøbenhavn. Brevsamlingssted først oprettet i Broager pr. 1.7.1857.
Lot: 298278
Ended | 17/07/2019 21:24:43 |
Winning bid: | DKK 432.00 |
Bid history: | 9 bids |
Covers > Denmark cancellations > Antiqua cancels
Covers > Slesvig > Northschswig Cancelsls