1857 - Slesvig - DAKA 56.04 - 6300

4 sk. 1854 udg. på brev dateret Broager annulleret med nr.stempel "101" og sidestemplet antiqua Gravenstein d. 4.3.1857 via Flensburg til Kjøbenhavn. Brevsamlingssted først oprettet i Broager pr. 1.7.1857.

Lot: 298278
Ended 17/07/2019 21:24:43
Winning bid: DKK 432.00
Bid history: 9 bids