1903 - Slesvig - DAKA 275.01. 281.01 - 6780
5 pfg. Germania på brevkort dateret Döstrup annulleret med bureaustempel Tondern - Hvidding Bahnpost Zug 1225 d. 4.2.1903 til Brendstrup pr. Gram. Kortet transit-stemplet Woyens - Rödding Bahnpost Zug 16 d. 5.2.1903.
Lot: 321293
Sluttet | 23-09-2020 21:57:18 |
Vindende bud: | DKK 250,00 |
Bud historik: | 5 bud |
Slesvig
Nordslesvig Bureau