1859 - Danmark - 7 - 4672
4 sk. (slidt) 1858 udg.på brev med fuldt indhold dateret Valsømagle d. 11.2.1859 annulleret med nr.stempel "57" og sidestemplet antiqua Ringsted d. 12.2.1859 til Strøbye Kro. Strøby havde brevsamlingssted og var selvstændig postadresse i årene 1852-1879.
Lot: 324170
Sluttet | 04-11-2020 21:35:21 |
Vindende bud: | DKK 523,00 |
Bud historik: | 4 bud |