1894 - Danmark - SK 1063 - 4270

8 øre helsags korrespondancekort dateret i Kirke Helsinge pr. Slagelse annulleret med stjernestempel RYE og sidestemplet med lapidar Philipsdal d. 9.8.1894 til København - eftersendt til først Bjerringbro og siden Esbjerg. Philipsdal postkontor flyttede i 1898 til Høng.

Lot: 328992
Sluttet 03-02-2021 21:03:20
Vindende bud: DKK 200,00
Bud historik: 1 bud