1894 - Danmark - SK 1063 - 4270
8 øre helsags korrespondancekort dateret i Kirke Helsinge pr. Slagelse annulleret med stjernestempel RYE og sidestemplet med lapidar Philipsdal d. 9.8.1894 til København - eftersendt til først Bjerringbro og siden Esbjerg. Philipsdal postkontor flyttede i 1898 til Høng.
Lot: 328992
Sluttet | 03-02-2021 21:03:20 |
Vindende bud: | DKK 200,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Helsager
Konvolutter
Breve > Danmark stempler > Lapidartype