1907 - Danmark - SK 0561 - 6980
5 øre Fr. VIII på brevkort dateret i Tim og annulleret med bureaustempel Fredericia - Struer. A. 1907 til Holsted Station. Transit stemplet med to forskellige bureaustempler Skanderborg - Skjern T.84 og Fredericia - Struer T.1031, samt ank.stemplet med stjernestempel HOLSTED STATION.
Lot: 329956
Sluttet | 17-02-2021 21:30:44 |
Vindende bud: | DKK 605,00 |
Bud historik: | 9 bud |
Breve > Danmark stempler > Bureaustempler