1920 - Island - 1000
5 aur Chr. X i parstykke på brevkort (Parti fra Nordfjord) dateret på Island d. 8.10.1920, annulleret med skibsstempel "Fra Island" og sidestemplet Kjøbenhavn d. 7.11.1920 til Stockholm, Sverige.
Lot: 345155
Sluttet | 10-11-2021 21:00:25 |
Vindende bud: | DKK 451,00 |
Bud historik: | 2 bud |