1912 - Danmark - 1000
Ufrankeret brevkort med rammestempel "Braunschweigerhütte" dateret d. 27.7.1912 transit stemplet Kjøbenhavn - Warnemünde T.74 d. 1.8.1912 til København, Danmark. Rammestempel "Indgaaet med Mangel af Frimærker.".
Lot: 350505
Sluttet | 09-03-2022 21:02:05 |
Vindende bud: | DKK 150,00 |
Bud historik: | 2 bud |
Europa
Østrig
Breve > Danmark posthistorie > Beskadigede Forsendelser
Breve > Danmark stempler > Bureaustempler