1932 - Estland

5 s. og 10 s. Tartu/Dorpat Universitet på brevkort dateret ombord på S/S "Viola" io Reval annulleret med finsk skibsstemepel og sidestemplet Helsingfors d. 11.8.1932 til Mörrum, Sverige.

Lot: 354810
Sluttet 11-05-2022 21:44:08
Vindende bud: DKK 385,00
Bud historik: 3 bud