1864 - Slesvig - 7

Holstein og Lauenburg. 1 1/4 Sch.-Cour. stukken kant i par og lodret 3-stribe på 6 1/4 Sch.-Cour. frankeret brev med nr.stempel “131” og sidestemplet antiqua Preetz d. 20.8.1864 via Hamburg til Bad Ems i Hertugdømmet Nassau. Del af modtagernavn fjernet. Signeret Ebel.

Lot: 669
Sluttet 30-12-2015 23:59:59
Start bud: DKK 1.500,00
Bud historik: 0 bud