15 øre Chr. X på brevkort (Lazaretlejren i Hald ved Viborg) fra Randers annulleret med fejlgraveret bureaustempel Fredericia - Aalbobg T.954 d. 7.7.1920 til København.

1920 - Danmark8900 - Brev - 70

Lot: 342156

5 øre Bølgelinie (4) på søndagsbrevkort annulleret med brotype IIb Rønne Skibsbrev d. 27.3.1932 til Allinge.

1932 - Danmark3700 - Brev - 183

Lot: 342531

4 sk. helsagsbrevkort dateret Sophiendal annulleret med nr.stempel 113 og sidestemplet lapidar Haslev d. 23.7.1871 til København.

1871 - Danmark4690 - Brev - EB 2

4 sk. helsagsbrevkort dateret Sophiendal annulleret med nr.stempel "113" og sidestemplet lapidar Haslev d. 23.7.1871 til København.
Lot: 342467

10 øre Chr. X og Julemærke 12947 på lokalt julekort annulleret med udslebet stjernestempel AARSBALLE.

1947 - Danmark3700 - Brev - SK 0050

Lot: 342918