1920 - Danmark8900 - Brev - 70
15 øre Chr. X på brevkort (Lazaretlejren i Hald ved Viborg) fra Randers annulleret med fejlgraveret bureaustempel Fredericia - Aalbobg T.954 d. 7.7.1920 til København.
Lot: 342156
Lot: 342156
5 øre Bølgelinie (4) på søndagsbrevkort annulleret med brotype IIb Rønne Skibsbrev d. 27.3.1932 til Allinge.
Lot: 342531
4 sk. helsagsbrevkort dateret Sophiendal annulleret med nr.stempel "113" og sidestemplet lapidar Haslev d. 23.7.1871 til København.
Lot: 342467
10 øre Chr. X og Julemærke 12947 på lokalt julekort annulleret med udslebet stjernestempel AARSBALLE.
Lot: 342918