1957 - Ceylon - 1000
Frankostemplet luftpost brevkort (M/S Thala Dan") dateret Aden fra Colombo, Ceylon d. 14.11.1957 til København. Iflg. meddelelse sendt fra det danske polarskib under rejse til Antarktis.
Lot: 292028
Sluttet | 17-02-2019 21:47:24 |
Vindende bud: | DKK 185,00 |
Bud historik: | 5 bud |
Postkort
Skibe
Breve > Engelske Kolonier > Ceylon/Sri Lanka
Breve > Antarktis