1957 - Ceylon - 1000

Frankostemplet luftpost brevkort (M/S Thala Dan") dateret Aden fra Colombo, Ceylon d. 14.11.1957 til København. Iflg. meddelelse sendt fra det danske polarskib under rejse til Antarktis.

Lot: 292028
Sluttet 17-02-2019 21:47:24
Winning bid: DKK 185,00
Bud historik: 5 bud