1957 - Ceylon - 1000
Frankostemplet luftpost brevkort (M/S Thala Dan") dateret Aden fra Colombo, Ceylon d. 14.11.1957 til København. Iflg. meddelelse sendt fra det danske polarskib under rejse til Antarktis.
Lot: 292028
Ended | 17/02/2019 21:47:24 |
Winning bid: | DKK 185.00 |
Bid history: | 5 bids |
Postcards
Ships
Covers > British Colonies > Ceylon/Sri Lanka
Covers > Antarctic